Bu internet sitesi, Türkiye’deki okuyucular için hazırlanmıştır. Başka bir ülkenin internet sitesini görüntülemek isterseniz, lütfen
Bu internet sitesi, Türkiye’deki okuyucular için hazırlanmıştır. Başka bir ülkenin internet sitesini görüntülemek isterseniz, lütfen ülkenizi seçiniz

BARSAK SORUNLARI HAKKINDA ENDİŞELİ MİSİNİZ?

Barsaklarınızı (Bağırsaklarınızı) veya alt sindirim sisteminizi etkileyen bir hastalıkta veya rahatsızlıkta aşağıdaki gibi birtakım belirtiler ortaya çıkabilir:

  • Tuvalet ihtiyaçlarını gidermede zorluklar
  • İshal (diyare)
  • Kabızlık hissi
  • Mide ağrısı
  • Dışkıda kan bulmak
  • Bu belirtiler sizi utandırabilir. Sorununuzun ne olduğu konusunda endişelenebilirsiniz.

Unutmayın, barsakla (bağırsakla) ilgili belirtilerin birçok sebebi vardır. Bunların arasında gıda zehirlenmesi, irritabl barsak sendromu ve inflamatuvar barsak (bağırsak) hastalığı da yer alır. Siz en kötüsü hakkında endişeleniyor olsanız da hastaların çoğunluğu için yaşadıkları sorunlar zannettiklerinden daha az ciddidir.

Unutmayın – tıbbî yardım istemek, sorunun ne olduğunu bulmanın ve hastalığı yönetmenin en iyi yoludur.

Bu arada  sizin (veya eşinizin/arkadaşınızın/akrabanızın) barsak (bağırsak) belirtilerinin  İnflamatuvar Barsak (Bağırsak) Hastalıkları  belirtilerine benzeyip benzemediğini anlamak için kullanımı kolay İnflamatuvar Barsak Hastalıkları Belirti Kontrol Testimizi deneyebilirsiniz ve doktorunuza göstermek için PDF sayfasının çıktısını alabilirsiniz.

GERİBİLDİRİM FORMU