Bu internet sitesi, Türkiye’deki okuyucular için hazırlanmıştır. Başka bir ülkenin internet sitesini görüntülemek isterseniz, lütfen
Bu internet sitesi, Türkiye’deki okuyucular için hazırlanmıştır. Başka bir ülkenin internet sitesini görüntülemek isterseniz, lütfen ülkenizi seçiniz

İnflamatuvar Barsak Hastalıkları ve SİZ

İnflamatuvar Barsak (Bağırsak) Hastalıklarının yönetiminde aktif rol oynamanız için yapabileceğiniz birtakım şeyler vardır:

  • Hergün kendi sağlığınızın etkin yönetimi için çaba harcayın
  • Genel sağlığınızla ne zaman ve nasıl ilgileneceğinizi bilin
  • Planınıza uyun ve ilaçlarınızı kullanın
  • Bir endişeniz olduğunda sorular sorun ve bir sorun çıktığında yardım isteyin
  • İlaç kullanımında doktorunuzun talimatlarını uygulayın (mükemmel derecede iyi hissetseniz bile). İdame ilaçlarını kullanmanız, alevlenme riskini önemli ölçüde düşürecek ve belirtilerin olmadığı ve iyi hissettiğiniz zamanları çoğaltacaktır.

Olumlu bir bakış açısı geliştirin: İnflamatuvar Barsak (Bağırsak) Hastalıkları ciddi bir kronik hastalık olsa da ölümcül bir hastalık değildir. İnflamatuvar Barsak (Bağırsak) Hastalığı olan birçok kişi dolu dolu ve verimli hayatlar sürdürebilmektedir.

Unutmayın, çoğu zaman normal hayatınızı yaşayabilseniz de bazen sağlığınız öncelik taşıyacaktır. Durumunuzu idare etmenin sorumluluğunu almanız, İnflamatuvar Barsak Hastalıklarının bazen hayatınızda yaratabileceği etkilerle başa çıkmak için daha donanımlı olacağınız anlamına gelir.

Neleri bilmeliyim?

Durumunuzun sorumluluğunu yüklenmenin birinci adımı, neyle uğraştığınızı anlamanızdır. Bilginizi oluşturmak için İnflamatuvar Barsak (Bağırsak) Hastalıkları hakkında anlaşılır, güvenilir bilgiler arayın.

İnflamatuvar Barsak (Bağırsak) Hastalıklarının  ne olduğunu anlamanın yanı sıra, ne olmadığını da anlamalısınız. İnflamatuvar Barsak Hastalıkları hakkında bilginiz olması, yaşadığınız belirtilerin İnflamatuvar Barsak Hastalıkları ile ilgili olup olmadığını anlamanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda, İnflamatuvar Barsak Hastalığınızın olmasına neden olacak hiçbir şey yapmadığınızı da anlayacaksınız (ancak belirtileri azaltmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır).

İnflamatuvar Barsak (Bağırsak) Hastalıkları ile başa çıkmanın en iyi yolu, onu kontrol altında tutmaktır. Onu kontrol altında tutmanın en iyi yolu, ilaçlarınızı kullanmanız ve yaşam tarzınızda olumlu değişiklikler yapmanızdır

GERİBİLDİRİM FORMU